Coronavirus - Hervatting werkcomponent in alternerende opleidingen
Update
Vrijdag 24 april heeft de Nationale Veiligheidsraad de exitstrategie uit de coronacrisis bepaald. Hierin is een gefaseerde heropstart van bedrijven vanaf 4 mei voorzien. Als gevolg hiervan beslist de Vlaamse overheid om haar richtlijnen voor de uitvoering van overeenkomsten in alternerende opleidingen (OAO’s, SAO’s en deeltijdse arbeidsovereenkomsten in duaal leren, DBSO en Leertijd) aan te passen vanaf maandag 4 mei.
Richtlijnen vanaf 4 mei
Voor de hervatting van de uitvoering van de werkcomponent in alternerende opleidingen wordt de fasering gevolgd zoals voorzien in de heropstart van de economie.
Voorwaarden voor hervatting
Van zodra de onderneming haar activiteiten terug kan hervatten (of wanneer deze niet gestopt zijn) én wanneer de onderneming het opportuun en mogelijk vindt om de opleiding op de werkplek opnieuw aan te vatten, mag de leerling in een alternerende opleiding opnieuw naar de werkplek op voorwaarde dat:
- de onderneming de richtlijnen en beschermingsmaatregelen zoals voorzien in de "generieke gids om de verspreiding van COVID-19 op het werk tegen te gaan" (en indien beschikbaar de sectorale vertaalslag hiervan) toepast. De generieke gids en sectorgidsen zijn terug te vinden via werk.belgie.be/nl/themas/coronavirus.
- er zorgvuldig overleg is geweest tussen onderneming en opleidingsverstrekker, zodat kwaliteitsvolle begeleiding en een veilige werkomgeving voorzien kunnen worden.
Wenst u ons te contacteren?
Wij helpen u met plezier verder. Bel ons op 02 778 63 30 of vul ons contactformulier in.